Accoustic Music Is My Favorite Song And Create This Page

Eski Samsat Ve Firat Belgesel 1985

Eski Samsat Ve Firat Belgesel 1985

Samsat 196039ta ile merkezi haline getirilir ve adyaman iline balanr- samsat ilesi atatrk baraj gl sularnn altnda kalmasndan dolay 05-03-1988 tarihinde eski yerleim yerinden tahliye edilmi 21-04-1988 tarihli ve 3433 sayl kanunla merkezi deitirilerek bugnk yerine tanmtr-

Av Arb ömer Faruk Daş Adıyaman Avukatlık Ve Arabuluculuk Hizmetleri

Av Arb ömer Faruk Daş Adıyaman Avukatlık Ve Arabuluculuk Hizmetleri

Samsat, 1960'ta ilçe merkezi haline getirilir ve adıyaman iline bağlanır. samsat ilçesi, atatürk baraj gölü sularının altında kalmasından dolayı 05.03.1988 tarihinde eski yerleşim yerinden tahliye edilmiş, 21.04.1988 tarihli ve 3433 sayılı kanunla merkezi değiştirilerek bugünkü yerine taşınmıştır. Samsat ve çevresinin prehistorik araştırmalarını işın yalçınkaya ve h. müller beck ekibi yapmıştır. samsat adıyaman ilinin bir ilçe merkezidir. ona 37, urfa’ya 54 klm. uzaklıktadır. 30° 36 kuzey enlemi 38’ 25 boylamında, fırat nehrinin batı sahilinde kâhta (nymphaios) ile göksu (singa) çaylarının arasında. Tarihi yapı. eski adı samusata sumaysat olan samsat yörede tarihi en eski olan yerleşim yerlerinden birisidir. bazı kaynaklardan m.Ö 6000 yılında orta asya'dan gelen türklerden prohititler tarafından kurulduğu belirtilmektedir. fırat'ın batı ve doğu kesimleri arasında en elverişli geçit yerinde bulunduğundan samsat tarih. Görsel ve işitsel yayıncılıkta sadece trt’nin olduğu yıllarda fırat göl olurken adıyla 10 bölümlük bir belgesel çekilmiş. 1985 86 arası çekilen bu belgesel fırat’la aktı zaman, kıyıdaki kemancı, fırat geçitleri, 2000 yıllık sır, oyunun kuralları, cennetin bedeli, fırat’ın vasiyeti, sular yükselmeden, ferhat. Urfa bozova'ya bağlı kantara köyü ile ilgilidir. 03.03.1988 yılında fırat baraj suyu altında kalmıştır . kayıp kent kayıp (gayıb) kente hoşgeldiniz.

Av Arb ömer Faruk Daş Adıyaman Avukatlık Ve Arabuluculuk Hizmetleri

Av Arb ömer Faruk Daş Adıyaman Avukatlık Ve Arabuluculuk Hizmetleri

Samsat sehri (eski samsat), türkiye'nin güneydogu anadolu bölgesi, orta firat bölümünde, firat nehri sag klylslnda yeralan ve adlyaman iline baöll bir ilçe merkezidir. yeni samsat ise, eski yerlesmenin 10 km kadar kuzeyinde yeralmaktadlr. sehir adlyaman'a 44, urfa'ya 60 km mesafede bulunmaktadlr. (harita 1) adlntn kaynaél. Zipline sporu yapan ve gezmeye gelen kişiler aç kalmasın diye kafeterya açıldı. samsat belediye başkanı halil İbrahim fırat, atatürk barajı ile birlikte eski samsat’ın sular altında kaldığını, şimdi ise bu suların üzerinde spor yapıldığını dile getirdi. başkan fırat, "atatürk barajı'nın samsat kıyısında yeni. Eski ve orta Çağda farklı devletlere başkentlik yapmış önemli kalelerden biri olan samsat (gör.1), İslam öncesinde samosata (demirkent, 1970) ve İslami devirde sümeysat olarak bilinmektedir (bulut, 1991). aşağı fırat bölgesinin batı sahilinde konumlanan samsat, adıyaman’a 35 km uzaklıkta bir ilçe olup, 250x150m.

Tarihi Yapı

Tarihi Yapı

The following is an index of images Eski Samsat Ve Firat Belgesel 1985 very best By merely adding symbols you possibly can 1 piece of content into as many completely Readable versions as you may like that individuals notify and show Creating articles is a rewarding experience for you. Most of us get best plenty of Beautiful reading Eski Samsat Ve Firat Belgesel 1985 beautiful image although we just present the particular about that people consider include the best reading.

This articles Eski Samsat Ve Firat Belgesel 1985 is pertaining to beautiful trial if you much like the articles make sure you find the authentic articles. Support the particular creator by means of buying the first word Eski Samsat Ve Firat Belgesel 1985 therefore the contributor offers the most beneficial about along with go on working At looking for perform all kinds of residential and commercial work. you have to make your search to receive a free quote hope you are okay have a nice day.

Eskİ Tarİhİ Samsat

eski samsat. samsatin kuruluŞu okuyunuz eski adı samosata sumaysat olan samsat, yörede tarihi en eski olan yerleşim yerlerinden eski samsat'tan nostalji tadında görüntüler. gap güneydoğu anadolu projesi'nin büyük yatırımları olan karakaya ve atatürk barajları yapılırken sular altından kalan gap güneydoğu anadolu projesi'nin büyük yatırımları olan karakaya ve atatürk barajları yapılırken sular altından kalan baraj altında kalan güzelim samsat. gap güneydoğu anadolu projesi'nin büyük yatırımları olan karakaya ve atatürk barajları yapılırken sular altından kalan gap güneydoğu anadolu projesi'nin büyük yatırımları olan karakaya ve atatürk barajları yapılırken sular altından kalan gap güneydoğu anadolu projesi'nin büyük yatırımları olan karakaya ve atatürk barajları yapılırken sular altından kalan gap güneydoğu anadolu projesi'nin büyük yatırımları olan karakaya ve atatürk barajları yapılırken sular altından kalan video cam direct upload.

Related image with eski samsat ve firat belgesel 1985

Related image with eski samsat ve firat belgesel 1985

Comments are closed.